Iker Casillas

La Leyenda Blanca
Odgovori
Uporabniški avatar
cime
Technical staff
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Jan 2008, 00:18
Kraj: Slovenija
Kontakt:

Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a cime »

Slika

Kraj rojstva: Móstoles, Madrid

Datum rojstva: 20.5.1981

Višina: 185 cm

Teža: 70kg

Državljanstvo: Špansko

Nastopi za Real Madrid: 438

Nastopi za Špansko reprezetanco: 91

Osvojeni naslovi:
5x La liga (2001, 2003, 2007, 2008, 2012)
2x Liga prvakov(2000, 2002)
3x Spanish Super Cup(2001,2003, 2008)
1x European Supercup(2002)
1x Svetovno klubsko prvenstvo(2002)
1x Evropsko prvenstvo s Španijo (2008, 2012)
1x Svetovno prvenstvo (2010)
1x Svetovno prvenstvo U-20(1999)
1x Svetovno prvenstvo U-16(1997)

Individualni naslovi:
Proglašen za najboljšega vratarja leta 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 (IFFHS lestvica)
Pokal Zamora 2008 (najboljši vratar La Lige)
Zlata rokavica - najboljši vratar svetovnega prvenstva v Južni Afriki 2010

Casillas je otrok Reala Madrida in za to moštvo igra vse življenje. V prvo ekipo je bil prvič vpoklican v sezoni 98/99, debitiral pa je v sezoni 99/00 ko je štel vsega 18 let na tekmi proti Athleticu iz Bilbaa, ko je bil rezultat 2:2. Prva velika tekma v kateri je nastopil je bilo finale lige prvakov leta 2000, ko je postal najmlajši vratar, ki je nastopil na finalu lige prvakov. Bil je tudi zelo pomemben člen Reala pri osvajanju državnega naslova v letih 2001 in 2003. V sezoni 2001/02 je mesto prvega vratarja prevzel Cesar Sanchez, ki pa se je poškodoval v finalu lige prvakov. V igro je vstopil Casillas in z nekaj fenomenalnimi obrambami prinesel 9. naslov lige prvakov v Madrid. Od takrat naprej je Casillas ostal št. 1 v vratih Reala. Letošnja sezona je že njegova deveta v prvi ekipi. Njegov vzdevek je San Iker. Je tudi prvi vratar španske nogometne reprezentance in z njo je nastopil na svetovnih prvenstvih leta 2002 in na evropskem prvenstvu leta 2004. Za sezono 2006/07 je bil izbran za naboljšega vratarja obiskovalcev spletne strani Uefa.com.

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a raulito »

Ronaldo zabije za 2:3....


Slika

Edit: vidim, da me je tomo prehitel. :)

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Super :love: Torej se je sprijaznil z vlogo 2. golmana :) Ima pa vsaj to čast, da lahko Morati da dres preden vstopi in zabije :P

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a raulito »

Iker: Iz Madrida ne grem Januara, ne grem poleti, ostajam dokler bom pod pogodbo.

:worthy:

Uporabniški avatar
Piksi
Canterano
Prispevkov: 119
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:12

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a Piksi »

http://www.youtube.com/watch?v=TTMNqh_eGcU

Moram tole dodat ker če se kdaj tak Iker vrne ga ne zamenjam za 3 Lopeze.

royalclub
Canterano
Prispevkov: 364
Pridružen: 10 Okt 2013, 10:39

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a royalclub »

Čeprav sem pristaš da brani tisti ki je trenutno pač boljši, pa moram vseeno dodat, da je Iker BOG :worthy: Ne vem če obstaja boljši golman na svetu kot je on (ko je pravi). Mogoče sem malo pristranski, ker pač gledam vsako tekmo Reala, in ne ogromno drugih, ampak vseeno, Iker je BOG :worship: Verjetno nisem edini, ki se ob gledanju teh posnetkov zamisli nad našo obrambo, sploh Ramos v tistem zadnjem posnetku.. :cry: Sploh pa tista epska proti Robbenu na finalu SP..

..kje vse je Iker nas reševal, uh..

Žiga
Pichichi
Prispevkov: 151
Pridružen: 27 Jan 2008, 12:49
Naj igralec: van Nistelrooy
Kraj: Maribor

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Gledano zadnjih 10 let je definitivno najboljši golman na svetu (takoj za njim pa sta Buffon in Cech). Je mel pa v teh 10ih letih tako vzpone, kot padce in enega izmed njih je na njegovo škodo izkoristil Diego Lopez. Je pa dejstvo, da če ne bi bil taka ''institucija'' kot je, bi bil zdaj lepo na klopi oziroma v kakem Cityju, ne pa da se mu daje za branit Ligo prvakov.

Čeprav je zaenkrat svoje oddelal čisto korektno pa sam nisem pristaš rotacij na golu (z izjemo Cope in zaključka sezone).

Ronaldo#7
Cedido al Getafe
Prispevkov: 682
Pridružen: 28 Jan 2008, 17:30

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a Ronaldo#7 »

"Odločil sem se ostati v Madridu. Klubu želim pomagati do desetega naslova evropskega prvaka. Vsak dan se okoli mene pojavljajo takšne in drugačne govorice in s tem ni nič narobe. V Madridu sem zadovoljen. Koliko časa bom še ostal tukaj? Računam, da še vsaj pet ali šest let,"
Tip je pač kralj. Madridista. Jebote Lopez zakaj tako dobro braniš!? :)

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a raulito »

Če pa ne brani dobro. Bol povprečno nebi mogu branit. Sej zato se pa Ikeru rit smeje, ker ve, da ga bo počasi posedu. :) Poleg tega pa je jasno, da Iker prinaša srečo tej ekipi. Pač dokler bo Diego branu, bomo pušli proti Patetom. To si zapomnite.

Ronaldo#7
Cedido al Getafe
Prispevkov: 682
Pridružen: 28 Jan 2008, 17:30

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a Ronaldo#7 »

raulito vemo da si Kasiljista 4 life, tudi jaz sem, ampak roko na srce Lopez brani več kot povprečno. Na vsaki tekmi odnese kakšno smrtno in svoje delo opravi kolikor se le da najbolje, ni pa on kriv da ima pred sabo zaletavčka (Pepe), inteligenčno nerazvitega Ramosa ter bolj ofenzivno kot defenzivno naravnane bočne igralce. Noben golman ni vsemogočen. Naš problem je v obrambi da je preveč pronicljiva in da dopuščamo vsakemo da nam pride pred prag oz. do gol šanse. Razlika je samo v tem da Iker pač sname 3-smrtne, Lopez pa 1-2. Tudi če stopi Iker med vratnici še vedno moramo popraviti obrambo. Ni to futsal kjer je dober golman 40% ekipe. Letos res pogrešam Varane-a. Prihodnje leto upam da gremo po kvalitetnega štoperja (Inigo Martinez pa roka).

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a raulito »

Iker ima pred sabo iste paciente, pa ne dobiva tolk golov. Pol z smrtnimi tud ni treba pretiravat. In goli, ki jih dobiva zadnje čase Diego, so zelo poceni, če mene vprašaš.

Da ne bo pomote... Diego je odličn golma, ampak žal nebo nikol na nivoju Ikera. Razlika je pač prevelika. Na vsaki pomembni tekmi je Dego pokasiral preveč golov. Obramba mu definitivno ne zaupa tako kot Ikeru, jaz pa tud ne. Me še ni prepričal. Niti nevem s čem je vas? Tud Mariborski Handanovič reši vsako tekmo eno smrtno pa kaj?

Glede na to, da imamo najslabšo obrambo v evropi bi reku, da rabimo v golu vesolca. Kdo pa je to pa je verjetno vsem jasno.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

raulito napisal/-a:Poleg tega pa je jasno, da Iker prinaša srečo tej ekipi. Pač dokler bo Diego branu, bomo pušli proti Patetom. To si zapomnite.
Čudno da je pol Iker dobil 5 komadov od njih..bog je zaspal pred tisto tekmo?

Poglejmo še malo drugače:

Raulito: podpira Ikerja na golu. - Ančeloti: postavil Lopeza na gol
Raulito: večni študent, fuzbal igra v parku po skajenem đointu . - Ančeloti: kot trener osvojil: 2x ligo prvakov, Serie A, Premier Ligo, Francosko prvenstvo..
Raulito: nogometaše vidi na igrišču enkrat na teden, samo na tekmi, in to preko televizije. - Ančeloti: nogometaše vidi vsak dan na treningu in pozna situacijo iz prve roke
Raulito: prebere v časopisu da bi Iker moral braniti. - Ančeloti: vidi na lastne oči na vsakem treningu, da bi Lopez moral braniti

In zdaj imamo na levi strani forum experta in tv poznavalca fuzbala, ki nikoli v življenju ni obul kopačke, na desni pa imamo nekoga ki je v profesionalnem nogometu na najvišjem možnem nivoju že celo življenje in ima kup lovorik. Težka odločitev.

Pač, bodimo realni. Takoj ko pa Iker stopi nazaj na gol in se pokaže v luči kot ga poznamo pa bo imel vso našo podporo, zato ker mi nočemo da brani Lopez, mi hočemo samo to, da brani najboljši..in trenutno je to očitno Diego Lopez, drugače bi bil na klopi?

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a raulito »

Čudno da je pol Iker dobil 5 komadov od njih..bog je zaspal pred tisto tekmo?
Kdaj? Leta 1996? :rofl:

Uporabniški avatar
merengue
Egidij
Prispevkov: 1999
Pridružen: 27 Jan 2008, 20:32

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a merengue »

Nisem šel brat celega članka, ampak kolikor sem ujel, je Ancelotti pred kratkim rekel, da se bosta tako naprej izmenjevala na golu do konca sezone. Je rešeno baje.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: 1. Iker Casillas

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Ne, prvi derbi pod Mourinhem? Seveda se bosta izmenjavala, ker so preveliki pritiski zaradi Ikerja. Če bi bil res v pravi formi bi posedel Lopeza pa ga očitno ne more zdaj pa bomo pač vzeli "nešto izmedju"..

edit: aja pa res, prebral sem culetom...my bad stručko
Zadnjič spremenil makiaveli, dne 23 Dec 2013, 12:15, skupaj popravljeno 3 krat.

Odgovori