Telefonija

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Telefonija

Odgovor Napisal/-a mico »

Tukaj se piše o novostih telefonov, mnenja o nakupu telefona, itd.....

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a mico »

No, kot že milijonkrat povedano o telefonih, tudi mene zanima vaše mnenje in zakaj nakup katerega od naštetih telefonov. Vem, da je to že bilo večkrat povedano, ampak mnenja se večkrat spreminjajo ob večkratni uporabi telefona.

Torej, nakupujem nov telefon v prihodnosti in me zanima še vaše mnenje. Zanimam se predvsem o:
- HTC One M8
- LG G3
- Samsung S5

Sam sem bil bolj za LG G3, vendar mi je svak odsvetoval tega. Bolj je za ostala dva, sam pa bi bil bolj od teh dveh za HTCja. Za LGja pravi, da je jajca, čeprav ste nekateri tukaj o njih govorili drugače. Sam sem imel tako htcja kot samsunga, vendar bolj kot ne podpovprečne telefone kot je samsung ace2 oz prvi htc desire. Kolega ima S5 in vem, da je imel kar nekaj težav s slikanjem in slikami.

Kateri je za vas najboljša izbira in zakaj? Katere lastnosti vas bolj prepričajo?

Uporabniški avatar
tedi_009
Canterano
Prispevkov: 106
Pridružen: 30 Jan 2011, 22:26

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a tedi_009 »

Jaz imam S5 pa nimam nobenih težav z slikanjem. Je pa res da nisem nek zahteven uporabnik. Do zadnje posodobitve Androida je vse skup deloval super, zdej pač nalo manj, ampak bomo tudi to uredili.

Uporabniški avatar
blanco
Canterano
Prispevkov: 11
Pridružen: 22 Feb 2012, 20:39
Naj igralec: Xabi Alonso

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a blanco »

m8. trpežen telefon pa tehnološko dober še za precej let.

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Js mam S5 kakih 8 mesecev. S slikanjem načeloma ni težav, edino kdaj ne izostri tak ko bi mogu, če slikaš kakšno serijsko, besedilo če slikaš na pribljižno 0,5m razdalje, moreš potem stran it in nazaj. Za druge nevem, ker niti nisem toliko rabil fotoaparata, glede ostalih slika pa nevem se ne spoznam na to kaj preveč. Kar se baterije tiče je požrešen, če uporabljaš prenos podatkov(kar ga dan danes vsak), brez prenosa podatkov, če ga imaš samo za klicanje in te osnovne stvari zdrži 3 dni, vendar potem se vprašaš, če je smiselno imet tak telefon. Je pa kdaj tudi npr. v službi že ob 3eh baterija na 10%. Z neko normalno uporabo pa povprečno zdrži cel dan. V tem času odkar ga imam mi je že 2X tako zaštekal, da sem moral baterijo ven vzet, enkrat v aplikaciji enkrat pa med klicem, če se ne motim, enako enkrat ko je bil še star sistem in enkrat od posodobitve. Pred tem sem imel gigabyte, ki 3X cenejši, nekatere "komponente", celo jače ali enake kot pri S5, pa mi je bil boljši do trenutka ko je padel po tleh, takrat je pa šel ekran in ni več deloval od loma navzdol, medtem ko pri Samsungih sem že videl da je ekran zlomljen 10X pa še vedno nekak se da upravljat. Pač za tak denar kot stane S5 pričakujem, da deluje vse u nulo. Js mu dam 8.5/10 recimo. Drugače pa kar se tiče surfanja po netu, je hitrejši kot pa 2/3 leta star računalnik. Nexusa vsi hvalijo glede na price/performance. Nisem ga pa še nikoli uporabljal. Je pa žalostno kam smo prišli s temi telefoni, ko je telefon vreden oz. stane 600€ ali več, vrden je tk mal čez 200, kar je več kot je minimalc v naši državi :ninja:

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a mico »

Kdo pa prodaja NEXUSA?

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Foxi 15 let nazaj so pa bile Nokie po 150 000 sit tak da cene so bile vedno tu tu :)

Drugače pa po vseh ocenah je hudi telefon one plus one, sploh za tiste ki si ne kupujete najdražjih ali brandiranih. Stane samo 300 € ma pa boljše specifikacije od skoraj vseh na trgu...pa še spletno maš v slovenščini tak da si lahko prebereš

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a mico »

Ja, saj svak ima glih one plus one, in je izredno zadovoljen. Edini problem je, da bom fone vzel preko firme, tak da rabim enega od slo operaterjev :O

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Verjetno ti bo pomagalo, ta tip je trenutno zvezda tech reviewov...linki do tvoji treh izbranih

HTC One M8:
https://www.youtube.com/watch?v=pwsPZi_JRrA

Samsung Galaxy S5
https://www.youtube.com/watch?v=z8gOX35dAfc

LG G3:
https://www.youtube.com/watch?v=7QH1qFd24bY

Tukaj pa je smartphone 2014 še razvrščal po posameznih kategorijah:
https://www.youtube.com/watch?v=f6pPIG3EvAs

Uporabniški avatar
Jar0
Canterano
Prispevkov: 114
Pridružen: 01 Mar 2010, 20:42
Naj igralec: Angel Di Maria
Kraj: Polzela

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a Jar0 »

Js mam zdejle že slabo leto in pol LG Nexus 5 in lahko rečem, da sem od vseh telefonov najbolj zadovoljen s tem. Prej sem sicer mel nekaj več kot 2 leti Nexusa S, ampak tole je pa res super telefone + dobil je uradnega Lollipopa + dobi še garantirano update naslednje letos. Edino, kar je malo slabše je fotoaparat oz. zvok pri zajemanju videov, pa še vseeno je za to kar ga uporabljam več kot dober! Škoda samo, ker se ga ne da več dobiti pri nas, pa verjetno tudi nikjer drugje ne.
Če pa kdo kupuje novejše, pa res priporočam OnePlusOne, ker je verjetno eden izmed boljših telefonov, kar se jih trenutno da dobiti..

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a mico »

Uf, zgrešil sem HTC One M9! Malo mi je pa ta kar všeč! Ga ima kdo?

Uporabniški avatar
merengue
Egidij
Prispevkov: 1999
Pridružen: 27 Jan 2008, 20:32

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a merengue »

Price/performance je pri telefonih kot so G2, G3, Moto G, Nexus 5, Oneplus One... s telefonom za 600-700€ nisi nic bolj produktiven.

Matej
Cedido al Getafe
Prispevkov: 806
Pridružen: 06 Okt 2013, 22:09
Naj igralec: Mayoral

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a Matej »

Predlagam, da si pogledate še Sony Xperia Z3/Z3 Compact (ali kateri starejši model, če je predrag). Sam si lastim Z3 Compact in sem zelo zadovoljen, sploh kar se tiče baterije, kjer trenutno prekaša skoraj vsak telefon na trgu. Lahko povem, da mi brez igranja iger in pa ugašanjem WIFI-ja, ko ga ne rabim, komot zdrži 4 dni. Max sem ga fural 6 dni. Prav tako je baterija boljša po nadgradnji na Lollipop. Moram pa povedat, da pač ne "štrckam" po telefonu 24 ur na dan :) Načeloma klici/smsi, potem Facebook, Tapatalk, Chrome, 9GAG, Gmail, Livescore, Sykpe, edina igra je ZigZag (ne preveč grafično zahtevna).

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Telefonija

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Fuj, Xperia so najgrši telefoni na trgu, ne bi ga imel, če mi ga zastonj daš :smeh:

Zaklenjeno