Blodanje

Vse kar nima veze z ostalim...
Odgovori
Uporabniški avatar
Cloud
Madridista
Prispevkov: 1481
Pridružen: 16 Jul 2010, 21:19

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Cloud »

A se nena vsak poškodovan hrustanec slabo celi? Vsaj tak mam v glavi od moje operacije. Drugače pa tele injekcije niso tak hude (razen če imaš strah pred njimi samimi?). Še vedno bi lahko mel mojo poškodbo, pretrgana sprednja, razrahljana stranska, meniskus, hrustanec (en je poškodovan, drugega so polovico odstranili). Vglavnem, moje levo koleno je prazno. :(

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Super, hvala obema, toliko da imam neko okvirno sliko za kaj sploh tukaj gre. Alex, če si že omenjal znamke...a katera izstopa pri TVjih trenutno? Kot recimo (ali pa je) Samsung pri telefonih? Sony? Vem, da so predstavili nek brutalen 4k HD...mogoče bi se moral obdariti s tem :smeh:

Uporabniški avatar
Justice
Canterano
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Maj 2014, 13:00

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Justice »

Cloud, da, vsak poškodovan hrustanec se slabo celi in to je zaskrbljujoče. Pa še misel na to, da mi bodo dajali injecijo v koleno me navdaja z nelagodjem.

Uporabniški avatar
Alex7
Madridista
Prispevkov: 1712
Pridružen: 04 Maj 2009, 10:22

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Alex7 »

@Justice: mene so injekcije v koleno močno bolele - vsaj kar se tiče punkcij, torej ko z iglo iz sklepne ovojnice ven vlečejo kri in tekočino. Res pa je, da sem velikokrat padel v roke nekim grobijanom, 2x sem bil pa pri predstojniku in je res opravil poseg brez bolečin. Skupaj sem imel enih 12 punkcij in ravno tazadnja je bila najhujša, pa sem rekel nikoli več.

Hrustanec ... kaj pa vem. Lahko rečem samo to, da se moja pogačica po skoraj 2 letih po odvzemu 2x1 cm tkiva še vedno ni zacelila oz. imam še vedno vdolbino. Mogoče imam čudno sestavo kosti, mogoče je pa to standardno, da traja tako dolgo. Doktor Vogrin mi je po operaciji povedal, da bo trajalo kar nekaj časa, da se zapolni, ni pa znal povedati kako dolgo je dolgo.

Tebi je zdaj važno, da se držiš navodil ortopeda glede tega kaj smeš in kaj ne. Zagotovo pa ne smeš več obremenjevati kolena s tekom po asfaltu na 10 km!

@Makiaveli: Ne znam ti povedat kaj bi naj izstopalo, vsak prozivajalec svojega konja hvali in zaničuje konkurenco.

Ti 4K zasloni so nuja samo zato, ker so tv-ji postali tako veliki, da FullHD že ne zadostuje za FullHD prikaz slike na teh gromozanskih diagonalah. Je načeloma tako, da je HD tv v 55-75cm diagonale enako dober kot FullHD v recimo 100cm diagonale. Vse kar je več kot 120 cm, pa rabiš že konkretno razdaljo od TV-ja, da se ne opazi megle in brisanja ter kockanja slike. Zato torej 4K za vse kar je več kot 120cm, drugače bo slika grozljivka, tudi če je FullHD film na FullHD tv-ju.

Ne vem pa kaj za vsebine boš gledal na 4K, glede na to, da 4K vsebina sploh ne obstaja ... :rofl: Je pa to vsekakor zadeva za prihodnost, ko bo to postal standard kot je danes HD.

Meni osebno se zlo dopade Phillipsova Ambilight rešitev kar se tiče gledanja TV-ja in filmov, ampak pod pogojem, da imaš tv montiran na steno bele barve, drugače ni pravega efekta spreminjanja ozadja. Ima pa kar čudno kontrastno razmerje in prežgano sliko. Vmesnik je precej čuden (nekaj v smislu Nokie, ki za vsako stvar želi 4 potrditve), komande so nagnetene preveč skupaj. Slovenščina ga kar precej zeza z različnimi nesmisli ...

Kar se tiče uporabnosti pa mi je najbolj pri srcu LG, imam 107 cm FullHD, nič posebnega ima pa celo paleto priključkov (ki jih razen USB-ja tako ali tako ne koristim), slika je super (tudi nastaviti se da preko hitrega ročnega prilagajanja zadnje osvetlitve - kao ECO funkcija), bere čisto vse divx/mkv/mp4/avi filme preko usb (pri Sonyju je to velik problem). Ultra tanek in ultra lahek. http://www.lg.com/us/tvs/lg-42LN5400-led-tv

Za Samsunga ti ne znam povedat nič, enako ne za Panasonica ali ostale znamke. Dvomim pa, da je med njimi kakšna huda razlika - v istem cenovnem rangu so vsi aparati praktično isti. Tako da je na koncu bolj ko ne dizajn in uporabniški vmesnik tisti, ki odloči. Pa jasno, za nekatere, ime.

Najprej se pa vprašaj koliko metrov stran od tv-ja boš in koli € si pripravljen plačati. Ker 120 cm diagonala tv-ja na 1,5 metra razdalje je čista grozljivka, pa je lahko ultra super duper fensi šmensi HD z ne vem koliko funkcijami za prilagajanje in oh in sploh, pa ti bodo tekle solze zaradi utrujenih oči. TV signal iz antene je pa itak smeh, ko ga priklopiš na res pravo HD televizijo, ker večinoma je še vse v 480p ali 720i prikazanosti in bo slika bolj ko ne ena velika žalost. Pravega 1080p signala pri nas tako ali tako ni, je samo max. 1080i, ki pa je skoraj enak kot 720p. Po domače - pri gledanju tv-ja preko antene (ali siola, upcja ...) boš imel v vsakem primeru megleno in razmazano sliko na zelo velikem televizorju. Slo1 HD, Slo2 HD in Planet TV HD še gre, ostale je bolj ko ne srednja žalost. Pa imam optiko. Na kablih je signal verjetno še slabši.

Poglej malo pri telekomu, če si njihov naročnik, potem lahko vzameš zelo spodobne tv-je preko naročnine.

Matej
Cedido al Getafe
Prispevkov: 806
Pridružen: 06 Okt 2013, 22:09
Naj igralec: Mayoral

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Matej »

Jaz sem ravno kupil od Philipsa eno 40ko, FULL HD LED, 100Hz. Za tako ceno je solidna pa dovolj velika. Ni pa smart tv, torej ni nekega WIFI-ja in podobne zadeve. Dovolj za filme in ps :)
Ima tudi USB, tak da ključki/zunanji diski niso težava :)

http://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-spr ... 9?v=672874

Ronaldo#7
Cedido al Getafe
Prispevkov: 682
Pridružen: 28 Jan 2008, 17:30

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Ronaldo#7 »

http://www.diss.si/artikel/17655/Lenovo ... W8-1-FHD-b

http://www.diss.si/artikel/17663/Lenovo ... DOS-HD-g-b

http://www.diss.si/artikel/16371/HP-Pro ... GB-750-DOS

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le ... 3?v=691909

HELP! Ajde računalničarji, oddajte svoj glas :) Za velikost mi je vseeno, 15 al 17. Nimam posebne želje. Kaj bi vzeli vi od tega kar je v ponudbi?

Matej
Cedido al Getafe
Prispevkov: 806
Pridružen: 06 Okt 2013, 22:09
Naj igralec: Mayoral

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Matej »

Drugega. Zadnji je tudi super, vendar mi pade v oči grafična - slabe izkušnje z ATI.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Alex hvala, appreciate it:)

A ve kdo kje bi lahko dobil diplome/magisterije s Harvarda/Stanforda? Tako kot jih imaš pri nas objavljene na spletni univerze? Nekaj sem sicer iskal po njihovih spletnih knjižnicah pa še ni svetlobe na koncu tunela :smeh:

Uporabniški avatar
Alex7
Madridista
Prispevkov: 1712
Pridružen: 04 Maj 2009, 10:22

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Alex7 »

Z veseljem pomagam kjer znam kolegu madridisti :)

Za harvardske diplome pa mislim, da ne moreš dobiti dostopa, ker gre za privatne šole, ne javne. Nisem pa 100%. Piši jim :) Za magistrske in doktorske nazive pa so morali dobitniki naslova napisati določeno število znanstvenih člankov na temo dela in/ali opraviti raziskavo in jih lahko najdeš v znanstevnih revijah ali spletnih straneh dotičnih smeri (naravoslovje, družboslovje itn.).

Za častni naziv pa ljudje niso napisali doktorskega ali magistrskega dela - to so takozvani honorary degrees. To se dodeli osebi, ki je kao imela močan vpliv na določenem področju, ni pa nikoli končala recimo niti enega izpita na kakšnem faksu. Večinoma pa gre za bogataše, ki dajo univerzi finančno donacijo ali po domače si doktorski naziv kupijo. Pa Kermit žaba iz Mupetkov ima recimo doktorski naziv, če verjameš ali ne :rofl:

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Peter Prevc je postavil svetovni rekord z poletom dolgim 250m. :)

Kapo dol! In končni oblekel rumeno majico.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Se mi je zdelo, da bo nekaj takega in da random osebe nimajo dostopa...bom še malo poiskal, mogoče se kaj najde. Tisto za častni naziv vem, nisem pa vedel, da so ga podelili tudi kermit the frogu :smeh:

royalclub
Canterano
Prispevkov: 364
Pridružen: 10 Okt 2013, 10:39

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a royalclub »

No končno bom tud jaz rabil en nasvet za katerega vem da bi boste lahko pomagali. Čez par tednov mi poteče vezava na enem od slovenskih operaterjev, in bom seveda vzel tud nov fon. Takoj bi vzel Nexusa 5 če bi ga kje v SLO še imeli, za 6ko pa seveda še niso slišali ker so nori na japke. Imel sem že HTCja pa ga ne bi več imel zarad vsega balasta ki je zraven naložen. Trenutno mam Samsunga, ampak ne bi vzel Galaxyja ker mi tud nekak ne leži. Še najraje bi vzel G3 ali G3s, pa so benchmarki celo pri Nexus 5ki boljši.

Kaj torej priporočate?

savec
Canterano
Prispevkov: 21
Pridružen: 10 Jul 2012, 11:43

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a savec »

mogoče še kakšen drugi proizvajalec? (kitajec)
http://www.efox-shop.com/versandkostenf ... 0-g-297484

Pošljejo iz Nemčije, brezplačna poštnina, 1 leto garancije

Uporabniški avatar
Cloud
Madridista
Prispevkov: 1481
Pridružen: 16 Jul 2010, 21:19

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Cloud »

Če ti ni pogoj da ga vzameš na obroke potem One Plus One. Stroj od telefona, nov je 350e. Rabljeni Nexusi se najdejo dokaj poceni na Bolhi. G3 je kul, ampak jaz bi vzel HTC One M8. Tud novi Desire so kul. Balast so občutno zmanjšali z novim Sensom, tako da vse pred One X je težko primerjat z zdajšnjimi (pa še tega komaj). Itak pokneš pol launcher gor na bilokaj kar ni Nexus. Poglej še po Huawejih, so znatno napredovali. Si pa drugače v podobnem zosu ko jaz, tele pomladi so najslabše za menjavo telefonov, ko ponavadi ni nobenih flagshipov. Srečno pri odločitvi. :)

royalclub
Canterano
Prispevkov: 364
Pridružen: 10 Okt 2013, 10:39

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a royalclub »

Hvala za nove info in mnenji! :) Bom vsekakor vzel v zakup tud te HTCje (in morda kitajce). Mam pa neko zavoro pred kupovanjem 2nd hand mobitelov, itak ga zeloooo redki prodajo preden jim začne kaj zelo zezat (vsaj ti ki jih jaz poznam), s takim si pa potem težko kaj veliko pomagaš če je zheban :)

Vsekakor hvala! :)

Odgovori