Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Lestvice, pogovori in ostalo iz prejšnih sezon. Samo za branje.
Zaklenjeno
Ronaldo#7
Cedido al Getafe
Prispevkov: 682
Pridružen: 28 Jan 2008, 17:30

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Ronaldo#7 »

Weems se je pa dogovoril s Sunsi, kdo je drug na tvojem seznamu želja? :)

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

Carlos Delfino. Drugače je pa boljše, da sta Wemms in Pargo odšla v Nba oz. na Kitajsko, ker sta oba imela nekakšen dogovor z Puto, da v primeru, da ne najdeta kluba odideta v Puto.
Drugače je pa res kriza kar se tiče pozicij krila in centra v evropski košarki. V Evroligi praktično ni igralca na poziciji krila, ki bi ga lahko pripeljali, tako, da bomo verjetno počakali na last cut v Nba in tam našli igralca. Kot sem pa že napisal, Carlos Delfino, Marshon Brooks so igralci, ki bi npr. bili okrepitve na poziciji krila.
Mi je pa zanimivo to, da še zmeraj nismo uradno podpisali Treya Thompkinsa. Govorilo se je, da je že praktično ''done deal'' vendar uradne potrditve še ni bilo. Je pa res, da je sedaj še nekaj zanimih imen ostalo brez kluba. Alex Tyus npr., ki nas je na lanskem final 4 praktično uničil pod košem je sedaj prost igralec in po mojem mnenju še boljša opcija od Thompkinsa.

Mimogrede, danes je bil žreb za skupinski del evrolige. Dobili smo Fenerbahče, Khimki, Crveno Zvezdo, Bayern in pa Strassbourg.

Uporabniški avatar
urky
Canterano
Prispevkov: 26
Pridružen: 21 Sep 2010, 22:20

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a urky »

jaz bi za centra pripeljal Bobana Marjanoviča iz zvezde ;)

Ronaldo#7
Cedido al Getafe
Prispevkov: 682
Pridružen: 28 Jan 2008, 17:30

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Ronaldo#7 »

Tudi Big Sofo je prost igralec :)

V 10 krogu Real prihaja v Beograd, seveda tudi jaz ne bom manjkal tam :P Kar močna skupina se mi zdi. Khimki ima velik budget in bo vsekakor zanimiva ekipa, o turškem Fenerbahceju ne bom sploh izgubljal besed. Vsi vemo kakšen "reputation" uživa ta klub in kakšne igralce ima. Bjelica je sicer šel v Minnesoto, Goudelock bo tudi menjal sredino, ampak še vseeno bodo zelo, zelo močni. Potem Bayern Munchen pod taktirko Svetislava Pešića, enega od številnih srpskih genijev za basket, tudi ne bo mačji kašelj. Premorejo kar nekaj kvalitete na terenu, v glavnem so to Balkanci (Đedović, Savanović, Micič, Štimac...) Nekako me najbolj zanima s kakšno postavo bo Zvezda začela to sezono, ker Marjanovic gre najbrž v NBA, Đenka in Williams pa sta želji mnogih po Evropi. Iskana roba so tudi Mitrović, Dangubić, Tejić. V vsakem primeru talenta ne bo primanjkovalo, sploh če še pride nazaj Nedović.

Bom pa letos Euroligo spremljal bolj sproščeno... Lovorika je padla, vsako leto pa tudi ni realno pričakovat.

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

urky napisal/-a:jaz bi za centra pripeljal Bobana Marjanoviča iz zvezde ;)
Ronaldo#7 napisal/-a:Tudi Big Sofo je prost igralec :)

V 10 krogu Real prihaja v Beograd, seveda tudi jaz ne bom manjkal tam :P Kar močna skupina se mi zdi. Khimki ima velik budget in bo vsekakor zanimiva ekipa, o turškem Fenerbahceju ne bom sploh izgubljal besed. Vsi vemo kakšen "reputation" uživa ta klub in kakšne igralce ima. Bjelica je sicer šel v Minnesoto, Goudelock bo tudi menjal sredino, ampak še vseeno bodo zelo, zelo močni. Potem Bayern Munchen pod taktirko Svetislava Pešića, enega od številnih srpskih genijev za basket, tudi ne bo mačji kašelj. Premorejo kar nekaj kvalitete na terenu, v glavnem so to Balkanci (Đedović, Savanović, Micič, Štimac...) Nekako me najbolj zanima s kakšno postavo bo Zvezda začela to sezono, ker Marjanovic gre najbrž v NBA, Đenka in Williams pa sta želji mnogih po Evropi. Iskana roba so tudi Mitrović, Dangubić, Tejić. V vsakem primeru talenta ne bo primanjkovalo, sploh če še pride nazaj Nedović.

Bom pa letos Euroligo spremljal bolj sproščeno... Lovorika je padla, vsako leto pa tudi ni realno pričakovat.

Marjanović bo poizkušal narediti vse, da odide v Nba, zavrnil je že kar nekaj bogatih ponudb evroligaških ekip (Efes, Olympiacos, Puta), da bi odšel v Nba.
Od Sofoklisa Schortsianitisa je pa tako in tako ostalo le še ime. Zaradi prevelike teže ima ogromno težav z gležnji in tudi fizično ni sposoben odigrati več kot 15-20 minut na tekmo. Že skozi celotno karijero pa je imel težave z osebnimi napakami, ki jih je nabiral zelo hitro in tudi igra ko je on v njej se mora prilagajati njemu in v tem trenutku je on lahko opcija le kot 2-3 center, kjer pa imamo kvalitetnejše igralce (Ayon, Reyes). Če pa se ne motim, pa Sofo odhaja v Turški Galatasaray.

Kar se tiče nasprotnikov:
Z Fenerbahčejem se bomo borili za prvo mesto. Zaenkrat so odšli Goudelock (Obradović je izjavil, da bodo to sezono igrali bolj trdo obrambo v kateri se pa on ne znajde najbolj), Bjelica, Erden, Savas, Preldzic in Zisis. Pripeljali so Bobya Dixona, ki je Karsiyako praktično sam pripeljal do naslova, Pera Antića, Kostasa Sloukasa in pa Barisa Herska. Vendar bi glavne okrepitve še znali pripeljati. Zaenkrat se je nekaj govorilo o Luigu Datomeju (ima tudi ponudbo Pute), ki pa bo do konca čakal na Nba ekipo, Jamesu Andersenu (Žalgiris), ki pa odhaja v Nba.

Khimki zaenkrat še miruje na trgu vendar pričakujem, da bodo v večjem delu zadržali ekipo iz lanske sezone. Nekaj se je govorilo o zanimanju pute za Tyrica Ricea, ki je bil v lanski sezoni izbran za mvp-ja final 4 v Milanu, vendar je Khimki ponudbo takoj zavrnil. Pogodba se izteče še Claverju (za katerega se je govorilo da se je že pozimi dogovoril z nami), o okrepitvah je pa bolj ali manj tiho. Nekaj se je govorilo, da želijo Alexa Tyusa, ki ni izkoristil opcije ostanka še za eno sezono (čeprav so mu nudili 1.5 miliona dolarjev po sezoni), ker mu Rusija ne diši najbolj.

Bayern je zaenkrat podpisal Alexa Renforea iz Albe in pa Maxija Kleberja. Nekaj se je še govorilo o Juanu Palaciousu in pa Tarencu Kinseyu. Zapuščajo pa jih Robin Benzing in pa Lucca Staiger.

Pri Zvezdi pa odhajajo Bobi, Đenka prihodnost Wilijamsa pa še ni znana. Bobi v Nba, Đenka je včeraj podpisal pogodbo z Milanom (600.000 po sezoni), nekaj pa se je govorilo tudi o zanimanju Milana za Willijamsa vendar so danes podpisali Lafayetta (Olympiacos) in pa Cinciarinija, tako da je on odpadel. Na poziciji centra se je pri Zvezdi nekaj govori o Kuzmiću, ki pa bi raje ostal v Golden Stateu, na poziciji 2 je zaenkrat še tišina, ker se čaka last cut v Nba, prednost pa bodo imeli tudi pogovori z Willijamsom.
Nedović je pa podpisal za Unicajo.

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

8 oktobra bodo na turneji Nba Europe v Madridu gostovali Boston Celticsi.

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

Willy Hernangomez se vrača iz posoje in bo naslednjo sezono zopet član Reala. Sicer otrok Reala, letnik 1994 vendar moram priznati, da nisem prepričan, da bosta z Ayonom najboljši par. Niti Ayon niti Hernangomez v tem trenutku nista igralca za katere bi lahko resno (bili med boljšimi centri v evropi) računali kot prvo opcijo. In re bomo ostali samo z njima na centru potem bi znalo biti zanimivo saj imajo nekatere ekipe Panathinaikos (Raduljica, Tyus iz Maccabija (sicer še ni uradno)), Olympiacos (Hunter, Young), Barcelona (Tomić in Shane Lawal iz Sassarija), Efes (Dunston, Krstić) boljše in predvsem bolj agilne katere bodo Hernangomez in Ayon izjemno težko čuvali.

Drugače pa res postaja zanimivo kaj se dogaja z Thompkinsom.. Bil naj bi že done deal, potem je to nekako potihnilo, poleg tega pa smo sedaj pripeljali še centra. Tudi o igralcih na 4 se ne govori nič.. Je pa zanimivo, da je na spisku za ekipo za naslednjo sezono tudi Slaughter kljub temu, da se mu je istekla pogodba...







Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

Alex Suarez, ki je letos prišel iz Juventuda odhaja na posojo v Bilbao.

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

K.C. Rivers najverjetneje podaljšuje pogodbo še za 2 leti.

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

Mediji poročajo, da smo v resnih pogovorih z Jeffom Taylorjem (''Šved'' igra pozicijo 3-4).

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

Jeffery Taylor podpisal 1 letno pogodbo, vredno nekaj več kot 900.000 $. Drugače pa naj bi se že dogovorili z K.C. Riversem za podaljšanje pogodbe za 2 leti vendar so se pojavile nekatere težave z njegovim državljanstvom Gvineje Bissau zato so se odločili, da z njim ne bodo podaljšali pogodbe in podpisali ''Šveda'' Jefferya Taylora.

Ekipa je praktično že sestavaljena pričakuje pa se prihod še 1 igralca (predvidevam, da bo podpisal eden izmed dvojice Claver - Thompkins):


Ayon - Hernangomez (+ Slaughter kot 13 igralec)
X - Nocioni - Reyes
Taylor - Maciulis
Rudy - Carroll
Llull - Rodriguez - Campazzo

Uporabniški avatar
ms601
Canterano
Prispevkov: 421
Pridružen: 13 Apr 2010, 15:04

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a ms601 »

Kakko komentiraš ekipo? :)

Madridista1902
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Jan 2015, 15:58

Re: Real Madrid - Košarka / Sezona 2014/15

Odgovor Napisal/-a Madridista1902 »

ms601 napisal/-a:Kakko komentiraš ekipo? :)

Kot prvo, bi rekal, da je glavni del prestopnega roka opravljen z ostankom in podaljšanjem pogodb Rudyu Llullu in Rodriguezu. S tem smo ohranili eno najboljših branilskih linij v evropi.

Kar se krilne pozicije tiče, bi rekel, da smo vsekakor naredili upgrade v primerjavi z lansko sezono. K.C. Rivers je sicer korektno opravljal posel, vendar brez presežkov. Največji njegov problem je enodimenzionalnosti. On je točke dosegal le z metom za 3, brez možnosti, da si sam iskreira met in tudi ta met je bil zelo nekonstanten.
Jeffery Taylor je pa igralec, ki ima brutalen prodor, in zaradi hitrosti in eksplozivnosti je super za hitro igro z veliko protinapadi. M,et za 3 pa je njegovo sekundarno orožje v napadu.
Druga opcija na krilu je Jonas Mačiulis. Jaz si ravno nisem želel njegovega ostanka ampak očitno je tista 1+1 opcija bila ''player option'' in ne ''team option''. Sicer je on še zmeraj ok v defanzivi, povprečen v napadu, vendar je verjetno tako kot večini navijačev Reala veči problem to, da zaradi njega nismo vrnili Dania Dieza. Otroka kluba, igralca za prihodnost in to igralca na eni izmed pozicij kjer dejansko primankuje kvalitetnih igralcev.







Na poziciji 4 je zaenkrat vse ostalo isto. Reyes je podaljašal, Nocioni pa še ima pogodbe, tako da se tukaj predvidevam pričakuje še ena okrepitev. Kot sem že prej napisal, tukaj pričakujem enega izmed dvojice Claver - Thompkins. Moje osebno mnenje je, da je Claver verjetno tudi boljša opcija od Thompkinsa. Klasična 4, ''domač igralec'', medtem ko mi te stratch 4-5 igralci ne vlivajo preterano zaupanja.

Na 5 je Ayon še zmeraj pod pogodbo, vrnili pa smo iz posoje Guillerma Hernangomeza ('94 letnik). Sicer velik potencijal, vendar je kar rizik igrati z njim v tako pomembni vlogi. Vsekakor mora še pridobiti kar nekaj na fizični masi, da bi se lahko boril z najboljšimi. Kot 13 igralca pa smo podaljšali Slaughtera še za 1 sezono. Iskreno povedano, popolnoma ne logična poteza. Tukaj bi enostavno morali pripeljati kvalitetnega igralca, ampak so se zaradi ne vem katerega razloga odločili za njega.


Sedaj kar se tiče celotne ekipe, bi rekel, da je verjetno boljša kot tista lanska, ampak tudi ostali so se brutalno dobro okrepili. Ne spomnim se kdaj je nazadnje večina euroligaških ekip imela praktično že skoraj sestavljene ekipe pred začetkom avgusta. Rekel bi, da imamo zopet ekipo, ki je praktično zagotovo na final 4, je pa res, da je evroliga letos brutalno močna. Olympiacos je pripeljal Younga iz Galate, Hacketta.. Maccabi brutalen prestopni rok (Farmar, Rochestie, Faverani, Mbakwe, govori se nekaj tudi o Ercegu, ki pa ga jaz npr. ne bi izbral za več kot 2 opciju na 4), Puta je na centarskih pozicijah izjemna (Tomić, Samardo Samuels, Shane Lawa, Doellman, Vezenkov), vendar dosti slabša na bekovskih (vprašanje je koliko lahko Arroyo s 36 leti še pripomore, tudi Ribas ni ravno klasa, odšli pa so Hezonja, Huertel. Panathinaikos se je okrepil z Raduljico, Pavlovićem, Calathesem, zanimivo bo videti Đorđevića kot trenerja, Efes se je še pojačal (Dunston, Tyus, Brown, Granger, Diebler), tukaj je Fener ,Cska je sicer nekaj izgubil, bi rekel, da nimajo več takšne ekipe kot prejšnja leta, toda..

Kot sem že napisal, branilska linija je zagotovo ena najboljših, tudi z prihodom Taylorja smo eni najboljših na krilu, z prihodom Claverja bi se tudi na 4 utrdili kot eni najboljših, na centru pa dokaj debelo zaostajamo za Puto, Efesom...

Zaklenjeno