Razna obvestila!

Vse o ustanovitvi uradnega društva v Sloveniji.
Uporabniški avatar
rokinho
El Matador
Prispevkov: 115
Pridružen: 19 Jun 2009, 13:39

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a rokinho »

Mi je še čudno, da si tako mirno spisal :) Bravo!

royalclub
Canterano
Prispevkov: 364
Pridružen: 10 Okt 2013, 10:39

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a royalclub »

Bravo, se popolnoma strinjam, tole kar je Obrez govoril na zadnji tekmi ne sodi nikamor. Če bi se to zgodilo kjerkoli drugje, bi že zdavnaj letel, in to ne ta teden, ampak že pred nekaj leti ko je imel podobne izpade. Sicer drugič predlagam, da se da pismo kakemu lektorju (zagotovo je med nami kak tak, ali pa ima punco/ženo, ki se spozna na to), ker gre za neke vrste uradno pismo. Vse pohvale predsedniku za napisano, in vso spoštovanje za mirnost, s katero je pismo napisano. :worship:

Upam samo, da se Obrez ne bo (v kolikor bo prebral pismo in ga danes med tekmo komentiral) zapičil v to da je napisan kot navijač ciganov, in s tem posredno dal pozornost na to, ne pa na pravi problem - njegovo šarlatansko komentiranje tekem RM.

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a raulito »

Odlično napisano in verjamem, da je Obreza pošteno nasmejalo.

A se ni že 123x pošiljalo pritožbe preko Obreza, pa ni nič pomagalo. Zadeva ni v rokah urednikov ampak naših. Predlagam, da z današnjim dnem, prenehamo gledat Real Madrid na ŠKju. Ko bodo videli, da gleda današnjo tekmo 30 ljudi manj, bodo mooogoče žačeli razmišljat o zadevi, vse te pritožbe pa bodo pomagale en k****. Še nikoli niso.

Drgač pa zelo lepo napisano, tu ni kaj.

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Pohvale za tole pismo, res na nivoju napisano, mogoče celo preveč za Obrezanega ;) :worthy: Komaj čakam zvečer, da vidimo kaj bo krof povedu. Če ne bo pomagalo bomo pa si začeli izjave zapisovat in zbirat v eno pismo :P

Uporabniški avatar
Alex7
Madridista
Prispevkov: 1712
Pridružen: 04 Maj 2009, 10:22

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Alex7 »

Lahko bi pa tudi navijači na tej strani pokazali enako mero spoštovanja do drugih klubov in igralcev, ki vam niso povšeči. Glede na to, da od nekoga zahtevate določeno objektivnost, strokovnost, visoka merila itn., bi bilo lepo, če bi se tudi na tem forumu nekateri uporabniki držali taistih zahtevanih meril.

Naj naštejem nekaj primerov: farsa, farselona, midžet, Strojano, cigan, črnuh, niger, Patetico/Pateti, krof, smrdljivci, palček, Drakula ... gremo dalje? Ni treba, ne? In vse to se je pisalo po tem forumu.

Vsak, ki se najprej obregne ob kakršnokoli komentiranje in viha nos nad zbadljivkami, se naj najprej pri sebi zamisli kakšne izjave podaja tudi sam in kako korekten je do drugih v svojih komentarjih.

Vem, da se bo zdaj nadme usul plaz zmerljivk, žaljivk, zaničevanj in ostalega (mogoče celo ban?), ampak po eni strani zgoraj napisano samo dokazuje dvojna merila. Če torej od nekoga zahtevate t.i. neoporečnost in korektnost, potem prosim, da se jo v prihodnje tudi sami držite pri komentiranju nasprotnikov in nasprotnih igralcev.

Se strinjam, da se za plačanega komentatorja takšno početje ne spodobi, tudi podpiram prizadevanja za bolj korektno komentiranje, a prosim, držite se istih standardov tudi sami (uporabniki).

Čao čez verjetno en teden :lost:

Edit: Moje pisanje se nanaša na pisanje uporabnikov na tem forumu, kot je jasno zapisano par vrstic višje in takoj na začetku! Natančno branje ne škodi, preden se na pamet kritizira. Predsednik ni omenjen niti z eno besedo, prav tako se strinjam s kritiko in stališčem navijaškega kluba! Vse to je lepo napisano!
Zadnjič spremenil Alex7, dne 12 Dec 2014, 12:33, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a mico »

In kdaj si ti nasega predsednika javno videl, da je pisal taksne in podobne zaljivke, ki si jih nastel? Kak lahko od nekoga, ki je napisal taksno pismo, zahtevas da se drzi nacel, ko pa se jih vedno!! Je predsednik drustva, zagovarja klub in institucijo, ni pa predsednik vsakega posameznika in nima vpliva na njihove zaljivke!

Nadaljeval pa ne bom vec, ker predsednikovo pismo je korektno napisano, in to je napisano s stalisca kluba, ne pa kot stalisce vsakega posameznika tukaj gor, npr. ne mene, ne tebe, ne foxija, ne raulita, ne tomota...itd

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Malo je razlika, kje se lahko na kak način izražaš. TV je javna in dostopna vsem ljudem, medtem, ko tale forum je namenjen le določeni skupini ljudi in ni javno dostopen vsem. Zaradi mene lahko Obrez po gostilni in putinem forumu piše kar hoče, medtem kot na tv vsekakor ne. In te besede, ki si jih omenil puta, pateti, itd... so žargonske in vse prej kot žaljivke za navijače Reala. Drugo je naprimer na nogomaniji, ko je javno, tam je treba mal pazit kakšne besede uporabljat, čeprav tam itaq vidiš svašta komentarje in skos eno in isto :D

Uporabniški avatar
Alex7
Madridista
Prispevkov: 1712
Pridružen: 04 Maj 2009, 10:22

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Alex7 »

ko tale forum je namenjen le določeni skupini ljudi in ni javno dostopen vsem.
Forum je javno dostopen za branje vsem, pisanje sporočil pa za registrirane uporabnike. Treba je ločiti branje in pisanje. Obrez ne piše po tem forumu, bere ga pa (oziroma spremlja), ker je to že večkrat javno povedal ;)
Zaradi mene lahko Obrez po gostilni in putinem forumu piše kar hoče, medtem kot na tv vsekakor ne.
Se strinjam v delu kar se tiče zasebnega izražanja svojega mnenja, vsak lahko pove kar želi. Javno pa ne oz. naj je potem pripravljen na posledice takšnega izražanja. Forum je javen, zasebna lastnina pač ne (gostilna, hiša, vikend hiška, moj vrt ...). Zato te lahko za besede na forumu policaji kazensko preganjajo, za besede izražene na zasebni lasti pa ne, v kolikor si tam z dovoljenjem in ne kršiš nobenega drugega predpisa, ki se nanaša na javno sfero.
In te besede, ki si jih omenil puta, pateti, itd... so žargonske in vse prej kot žaljivke za navijače Reala.
1. Če neka beseda ni žaljiva zate, še ne pomeni, da ni žaljiva za nekoga drugega. Oprosti, ampak gledaš samo iz svojega zornega kota. Če tebi nekdo reče črnuh, tudi ne boš užaljen, kdo drug pa bo in to močno in upravičeno. To pa še ne pomeni, da je določen izraz dovoljen določenim osebam.

2. Kaj pa če je izraz puta, pateti žaljiva meni, pa sem madridista? Ker s tem kažeš neko nespoštovanje do nasprotnih klubov? Nespoštovanje, ki ga tako goreče obsojaš/-te v lastnem primeru za Real Madrid, za druge pa naj isto ne bi veljalo? Tukaj zahtevam načelnost v smislu - nam ni všeč, da nekdo žali naš klub in naše igralce, torej ne bomo žalili drug klub in drugih igralcev, navijačev, simbolov in institucij. Ker drugače je to samo hinavščina.

3. Žaljivke še zdaleč niso žargon ... Žargon je govorica določene skupine ljudi s skupnimi interesi (odvetniki, policaji, zidarji, sociologi, gospodarstveniki). Žargon bi lahko bile samo in izključno takrat, če je tvoja delovna sfera poklicno zmerjanje ljudi. Pa menda ni tako. Razen, če si kakšen "insult comic" stila Lisa Lampanelli ... Pa tudi to vem, da nisi.

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a raulito »

Tisti, ki niso prijavleni na tem forumu, ne vidijo kaj se pise. Vsaj vcasih je bilo tak.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

zbrisal
Zadnjič spremenil makiaveli, dne 25 Dec 2014, 11:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a raulito »

Folk se nam že smeje po ostalih forumih.

Sej so v bistvu res debilna ta pisma, ker je več kot očitno, da se ne doseže nič. Vsi nekaj jočete, se pritožujete, a danes boste brez vsakršnega problema gledali tekmo na ŠKju. Nevem no... al fukneš bombo na parlament, al pa si tiho.

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1543
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a mico »

Pa kaj potem, ce se smejijo! Me ne boli, ker ne poznam nikogar in ne berem njihovih komentarjev!

Uporabniški avatar
raulito
El Loco
Prispevkov: 3745
Pridružen: 27 Jan 2008, 08:53

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a raulito »

Sej te ne rabi. Mene tudi ne. Pac povem da smo pajaci ker se ze leta pritozujemo pa se nic ne spremeni, mi pa se kr dalje. To pismo ni vredno nic. Nic nic nic. Nobene teze nima. Maretu je vzelo uro njegovega zivljenja. To je dino kar je. Ce bomo pa danes vsi gledali preko sopcasta pa bi pomenilo dosti ampak to se ne bo nikoli zgodilo ker smo pac obicne ofce.

Uporabniški avatar
Foxi
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 5000
Pridružen: 27 Jan 2008, 13:47

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Foxi »

Alex7 napisal/-a: Forum je javno dostopen za branje vsem, pisanje sporočil pa za registrirane uporabnike. Treba je ločiti branje in pisanje. Obrez ne piše po tem forumu, bere ga pa (oziroma spremlja), ker je to že večkrat javno povedal ;)
Forum je dostopen samo za registrirane uporabnike, tako za branje kot pisanje.
Se strinjam v delu kar se tiče zasebnega izražanja svojega mnenja, vsak lahko pove kar želi. Javno pa ne oz. naj je potem pripravljen na posledice takšnega izražanja. Forum je javen, zasebna lastnina pač ne (gostilna, hiša, vikend hiška, moj vrt ...). Zato te lahko za besede na forumu policaji kazensko preganjajo, za besede izražene na zasebni lasti pa ne, v kolikor si tam z dovoljenjem in ne kršiš nobenega drugega predpisa, ki se nanaša na javno sfero.
Forum ni javen, je last KNRMS. In ne more ga brat nihče drug kot registrirani uporabniki. Javni "forumi" so na 24.ur itd...
1. Če neka beseda ni žaljiva zate, še ne pomeni, da ni žaljiva za nekoga drugega. Oprosti, ampak gledaš samo iz svojega zornega kota. Če tebi nekdo reče črnuh, tudi ne boš užaljen, kdo drug pa bo in to močno in upravičeno. To pa še ne pomeni, da je določen izraz dovoljen določenim osebam.

2. Kaj pa če je izraz puta, pateti žaljiva meni, pa sem madridista? Ker s tem kažeš neko nespoštovanje do nasprotnih klubov? Nespoštovanje, ki ga tako goreče obsojaš/-te v lastnem primeru za Real Madrid, za druge pa naj isto ne bi veljalo? Tukaj zahtevam načelnost v smislu - nam ni všeč, da nekdo žali naš klub in naše igralce, torej ne bomo žalili drug klub in drugih igralcev, navijačev, simbolov in institucij. Ker drugače je to samo hinavščina.

3. Žaljivke še zdaleč niso žargon ... Žargon je govorica določene skupine ljudi s skupnimi interesi (odvetniki, policaji, zidarji, sociologi, gospodarstveniki). Žargon bi lahko bile samo in izključno takrat, če je tvoja delovna sfera poklicno zmerjanje ljudi. Pa menda ni tako. Razen, če si kakšen "insult comic" stila Lisa Lampanelli ... Pa tudi to vem, da nisi.
1. Se strinjam, ampak do danes še nisem zasledil, da bi koga motile te besede puta, pateti, lessi... na tem forumu seveda!

2. Misliš, da na drugih forumih pa vedno napišejo ko teče debata o Realu Real Madrid in o CRju Cristiano Ronaldo. Pomoje imajo kakšne druge besede za omenjene besede. Me niti ne zanima. Če pa berejo Realov forum Barcelonini navijači potem pa nevem zakaj izgubljajo čas za klub katerega nimajo radi milo rečeno.

3.
Žargon je govorica določene skupine ljudi s skupnimi interesi
In kaj je nam Real Madrid, če ne skupni interes? Smo zaposleni tam, al zakaj "moremo" to spremljat?

Edit: predlagam da se debata seli drugam, ker je že OFF TOPIC!

Uporabniški avatar
Cloud
Madridista
Prispevkov: 1481
Pridružen: 16 Jul 2010, 21:19

Re: Razna obvestila!

Odgovor Napisal/-a Cloud »

Lepo napisano, sam dajte res prej v lektoriranje v bodoče. Sem prepričan da jih (nas) kar nekaj pregleda tole pa malo popravi v par minutah. Gre vseeno za uradno pismo društva.

Če ne bo zaleglo (in se bo še stopnjevalo) pa lahko damo stvar še vedno na sodišče, če ne drugega, morem sam tako ali tako povadit malo pred izpitnim. :D

Odgovori